Aktualności

Kiedy rejestrować skierowanie?

Kiedy rejestrować skierowanie?

Przypominamy, iż po otrzymaniu skierowania na leczenie rehabilitacyjne z oddziału szpitalnego, należy je niezwłocznie zarejestrować w wybranej placówce rehabilitacyjnej. Najlepiej zrobić to zaraz po wypisie ze szpitala. Takie działanie umożliwi przyjęcie pacjenta na rehabilitację w terminie do 14 dni od wypisaniu go z oddziału.

18 styczeń 2021

Odśnieżamy!

Odśnieżamy!

Choć zimowa aura wokół zachwyca, na chodnikach i jezdniach jest ślisko. Właśnie teraz wzrasta ryzyko upadków, których następstwem mogą być złamania nóg, rąk czy bioder.

15 styczeń 2021

Przyjęcia bezpośrednio ze szpitala

Przyjęcia bezpośrednio ze szpitala

Informujemy, iż w związku z pandemią koronawiursa, istnieje możliwość przyjęcia pacjenta na pobyt rehabilitacyjny w naszym centrum bezpośrednio z oddziału szpitalnego. W takiej sytuacji formalności dopełnia lekarz prowadzący albo wskazana przez niego osoba w szpitalu. Zachęcamy do kontaktu z medykami i skorzystania z oferty.

13 stycznia 2021

Szczepimy się!

Szczepimy się!

Pierwsza tura za nami! Ze szczepień na Covid19 skorzystali medycy, rehabilitanci, pielęgniarki, pozostały personel i pracownicy administracji.

11 stycznia 2021

Co zabrać ze sobą?

Co zabrać ze sobą?

Informacje o tym, jak przygotować się do pobytu w centrum każdy pacjent otrzymuje razem z potwierdzeniem skierowania na leczenie. Podany jest tam planowany termin przyjęcia do placówki, wykaz dokumentów, które należy mieć ze sobą, ogólne zasady funkcjonowania centrum oraz spis rzeczy, które trzeba zabrać.

2 stycznia 2021

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

Wszystkim Pacjentom i ich bliskim życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia! Niech ten czas przyniesie spokój i nadzieję! Życzymy też wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

23 grudnia 2020

Byli z nami studenci

Byli z nami studenci

W grudniu do grona personelu naszej placówki dołączyli praktykanci – studenci i studentki kierunku pielęgniarstwo Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie. Pod okiem naszych pielęgniarek uczyli się kompleksowej opieki i pielęgnacji pacjenta niepełnosprawnego.

17 grudnia 2020

Szatnie jak nowe

Szatnie jak nowe

Za nami kolejny etap modernizacji pomieszczeń centrum. Właśnie zakończyła się przebudowa szatni dla personelu placówki.


Badanie na COVID-19

Badanie na COVID-19

Teraz również w naszej placówce rehabilitacyjnej przyjęcie pacjenta uwarunkowane jest od negatywnego wyniku badania na COVID-19. Oto jak wygląda procedura pobierania wymazów.